Типовим і найвідомішим усім представником печей повільного горіння є печі Булерьян (Bullerian). Місце виникнення конструкції – Канада. Істотною їх відмінністю від печей інших конструкцій, які віддають тепло, що отримується, тільки своєю зовнішньою поверхнею, є той факт, що вони спочатку проектувалися як нагрівачі повітря.
Основними особливостями печей зазначених конструкцій є:
- Вони є потужним повітрянагрівачем, що дозволяє швидко опалити будь-які приміщення;
- Не вимагає для роботи наявності електрики та вуглеводнів (газ, нафту та продукти їх переробки);
- Все приміщення обігрівається такою піччю рівномірно;
- Здатна працювати на твердому паливі будь-якого виду, на картонажних виробах та відходах з них;
- Конструкція вкрай економічна та проста в експлуатації та обслуговуванні;
- Пекти має контрольоване горіння і досить високий ККД;
- Печі вказаної моделі випускаються у семи модифікаціях, які розраховані на обігрів приміщень загальним обсягом від 100 до 1000 кубометрів;
- Може використовуватись на будь-якому об'єкті: від гаража до житлового будинку;
- Однієї закладки палива вистачає в середньому на 12 годин роботи;
- Конструкція має гарантовану якість, підтверджену відповідними патентами та сертифікатами.
Цільнометалева піч циліндричної форми, в конструкцію якої вварені труби, забезпечує в приміщенні примусову конвекцію повітря, що дозволяє швидко нагрівати весь його об'єм і рівномірно розподіляти тепло по всьому приміщенню. В основі роботи – найпростіший фізичний принцип, коли холодне повітря опускається вниз, а тепле піднімається вгору. Саме холодне постійно всмоктується піччю з рівня підлоги і проганяється через труби, які щільно прилягають до корпусу печі по всій своїй довжині. За час проходження ними воно нагрівається до температури від 60 до 150 градусів.
Чим особлива піч Булер’ян?
Найкомпактніша модель печі Булерьян розрахована на те, щоб щохвилини пропускати через свою конструкцію 4,5 кубометри. При цьому температура печі залишається порівняно низькою. На відміну від класичної буржуйки піч не розжарюється і, отже, не «випалює» кисень, що знаходиться в повітрі приміщення.
Печі Bullerian працюють за принципом, аналогічним роботі газогенератора. А саме: гази, що виділяються в нижній камері при згорянні палива, подаються в ежектори допалу, де згоряють повністю. Такий принцип роботи дозволяє збільшити ККД печей зазначеного варіанта до середнього значення 80%. Температуру повітря, що виходить з печі, можна змінювати спеціальним регулятором потужності, що змонтований на дверцятах пічної топки, а також наявним регулятором-газифікатором, який встановлений на димовому патрубку.
Такі печі-буржуйки призначені для експлуатації у двох режимах: газифікація та швидкий обігрів, що дозволяє успішно вирішувати двоєдине завдання: швидко прогрівати холодне приміщення і потім тривалий час підтримувати в ньому комфортну температуру. Приїхавши взимку на дачу і розтопивши цю піч, вже через 20 хвилин отримаєте необхідну температуру. Після цього залишиться тільки закласти в топку повну закладку дров та, використовуючи заслінки, перевести агрегат у роботу на режимі «газифікація». Температура повітря, що виходить з печі, знизиться до величини 50-60 градусів, а Ви на 12 годин можете «забути» про піч, що працює. Єдина порада – не використовуйте як паливо коксівне вугілля, від цього піч може вийти з ладу.
Гарантійні терміни, що вказуються виробниками – 2 роки. Практика показує, що ця піч може служити за умови правильної її експлуатації практично необмежений термін.
Що ще треба знати, обираючи печі типу булер’ян?
Якщо потрібно одночасно обігрівати кілька не зв'язаних між собою приміщень – використовуйте спеціальні гнучкі рукави з металу, які одягаються на теплі кінці труб, а потім розлучаються по цих приміщеннях. До того ж для зазначених цілей можна використовувати недорогі алюмінієві вентиляційні рукави. Але в зазначених випадках слід розуміти, що якщо сусідні ізольовані приміщення збираєтеся обігрівати тільки таким чином, зіткнетеся зі значними втратами тепла при передачі. Тому спочатку потрібно «одягти» піч у спеціальний кожух, зібрати колектор, що об'єднує, і тільки потім від нього виконувати розведення труб. Серійно такі конструкції не виготовляються. А виконання індивідуального замовлення можна порівняти за ціною з вартістю самої печі.
І ще один важливий момент, про який слід знати, обираючи булер'ян. Його димовий патрубок розташовується на задній стінці. Димова труба підключається через встановлений там трійник. А в нижній частині є склянка-заглушка, в яку збирається конденсат. Виконати таку конструкцію повністю герметичною досить складно. Конденсат все одно просочується, наповнюючи повітря відповідними «пахощами». Тому потрібна герметична ємність для збору конденсату або виконання відвідного патрубка, яким конденсат буде виводитися за межі приміщення. Серійно такі доробки також не виконуються.
Найчастіше печі зазначених конструкцій використовуються для обігріву:
- холів та залів (одна піч може якісно прогрівати приміщення площею до 350 кв.м або 1000 кубометрів);
- котеджів, будинків та дач (практично не потребує догляду, компактна та швидко прогріває приміщення);
- в ангарах та майстернях, у сушарках для дерева та зерна (здатна на деревних відходах виробляти потрібну кількість дешевого тепла);
- у теплицях.
В Україні печі вказаної конструкції продаються під сучасною торговою маркою їхнього розробника та виробника – Canada. На сайті компанії «Тепловик» кожен знайде варіант, який підходить йому за усіма аспектами.