Багато хто не знає, що таке AdBlue - ця рідина необхідна для автомобілів, які працюють на дизельному паливі. Якщо у вас саме таке авто, важливо розуміти:

  1. Для чого потрібний реагент.
  2. Чому його вигідно купувати на сайті https://strans.ua/kompaniia/zapravni-stantsii-adblue компанії Strans.
  3. Як його використовувати.

Що таке AdBlue: поняття та особливості

При роботі дизельного двигуна в атмосферу викидаються вихлопні гази – у них міститься двоокис азоту. Це небезпечна речовина, яка негативно впливає на здоров'я людей. Для запобігання його згубному впливу винайшли спеціальний реагент, який нейтралізує двоокис азоту.

AdBlue - це і є даний нейтралізатор. Він є розчином карбаміду або, кажучи простою мовою, сечовину. Адблю додають до відпрацьованих газів, після чого дві речовини вступають у хімічну реакцію.

Навіщо потрібен AdBlue у дизельних автомобілях?

Реагент Адблю знаходиться в рідкому стані, як було зазначено вище, він є хімічним засобом, до складу якого входить сечовина. В ідеалі майбутнім автовласникам ще при покупці транспортного засобу маємо пояснити, навіщо потрібен AdBlue і що це таке. Важливою умовою експлуатації машини на дизельному паливі є використання цієї речовини. Продукт випускається у різних ємностях. Реагент заливається у такі транспортні засоби:

  • легкові авто;
  • вантажівки;
  • сільськогосподарської техніки.

Він застосовується на автомобілі з дизельним двигуном євро 4, 5 і 6, де є система SCR.

Що таке AdBlue в автомобілі? Це рідина, яка заливається у спеціально відведене місце та починає реагувати з відпрацьованими вихлопними газами. Сечовина здатна знизити вміст двоокису азоту на 90%. Ця речовина розпадається на воду та азот. Відповідно, при попаданні газів в атмосферу вони не зашкодять людям та екології.

Порушення безпеки: що буде, якщо AdBlue закінчиться?

Потрібно стежити, щоб рідина завжди була у спеціальному баку. Що буде, якщо AdBlue закінчиться? Швидше за все почне погано працювати мотор, а можливо, машина взагалі не заведеться. Без рідини двигун почне працювати в режимі низької потужності, у нього буде мало обертів. У цьому випадку є великий ризик поломки агрегату, його ремонт коштуватиме дорого. Дізнатись про кількість реагенту просто, достатньо подивитися на бортовий комп'ютер. Там відображається, як працює система Адблю, і чи не час заливати рідину.

Не працює AdBlue: причини проблем та їх вирішення

Наразі активно використовується нова система захисту екології SCR. Застосування сечовини запобігає її забруднення, адже з відпрацьованих вихлопних газів виділяються нешкідливі сполуки. Але SCR має недоліки — іноді система AdBlue не працює.

Багато хто хоче заощадити та заливає дешеву неякісну речовину. Воно не виконуватиме своїх функцій, іноді від цього навіть відбувається відмова системи. У разі порушується принцип роботи Адблю. У цьому машина може продовжувати рух. Але потужність двигуна істотно зменшиться, а дизельне паливо буде схильне до перепалу. Тому треба купувати якісне Адблю від компанії Strans.