Процесори Intel Core i3 пройшли перевірку часом і ніколи не втрачали актуальності, оперативно підлаштовуючись під зростаючі запити користувачів. Цим, зокрема, пояснюється їхня наявність у ноутбуках усіх популярних брендів. Найкращі моделі сучасності представлені на readd.org. Клацніть за посиланням. Вивчайте. Робіть свій вибір.

Про особливості

Функціонал процесорів «i3» орієнтований на вирішення «побутових» завдань: фільми, музика, інтернет, соціальні мережі та іграшки трирічної давності. Його буде недостатньо для професійної роботи з графікою або топовими іграми. Для них потрібна архітектура рівня i7 або i9, але цінник буде відповідним. Вибір на користь «трійки» вважається найбільш прийнятним компромісом в умовах обмеженого бюджету.

При цьому слід знати, що сьогодні вона випускається в дванадцятому поколінні, яке за всіма основними технічними характеристиками краще за попередників. Усередині лінійки є відмінності, тому рекомендуємо звертати увагу на маркування процесора. Безперечним лідером на сьогоднішній день є чотириядерний Core i3-12100. Назвати його «дешевим» можна лише з великою часткою умовності, оскільки все, що крутіше за параметрами, набагато дорожче.

Між тим, відрив за продуктивністю в іграх та офісних додатках від загальнодоступного Core i3-10100 зовсім не виглядає катастрофічним. Це також чотириядерний процесор, зібраний за 14-нанометровою технологією. Базову тактову частоту 3,6 ГГц можна розігнати до 4,3 ГГц. Вбудована графіка UHD Graphics 630. Тому слід розглядати всю систему загалом, а не за окремими елементами. Наприклад, i3 1005G1 – заточений під дискретну графіку, а i3 10110U – на наднизьке енергоспоживання. Зазвичай пропонують удвічі менше, але це буде впритул. Доведеться докуповувати зовнішній диск або відразу розглядати HDD на один терабайт. Що стосується операційної системи, то переплачувати за встановлену ліцензійну Windows-10 не варто. Якщо вона, звичайно, спочатку не входить у ціну.