В інтернеті багато порад, як обрати перший набір для вишивання хрестиком. Але є ще:

  • килимова техніка;
  • бісер;
  • гладь;
  • вишивка стрічками.

Все цікаво, яскраво і хочеться спробувати. Ось тут і чатують на помилки і розчарування. Перші набори для вишивання хрестиком та схеми початківцями купуються спонтанно за принципом «ах, як гарно, вишию обов'язково». Можливо, так і буде, і все куплене на сайті інтернет-магазину Берегіня перетвориться на гарні картини, дивані подушки та інтер'єрні вироби... А можливо, залишаться недошитими складні роботи, і згасне інтерес до вишивки. Адже це рукоділля просто чарівне. Воно дарує красу, вчить бути терплячим, розвиває моторику та знімає стрес.

Як правильно вибрати перший набір для вишивання

Сюжет. Вибираємо сюжет. Що вам більше подобається? Краєвиди, котики, квіти чи абстрактні картини? Подумайте, як ви оформите готову вишивку. Жаль, якщо задум не буде реалізований до кінця. Вирішили, який буде сюжет? Тоді настав час визначитись із розміром майбутньої роботи. Новачку не треба гнатися за масштабом, адже висока ймовірність не впоратися із задумом. Оптимальний розмір вишивки – 15 на 15 см, можна менше.

Хочеться масштабності? Виберіть серію сюжетів, пов'язаних між собою. Наприклад, пори року чи квіти, фрукти. З таких мініатюр виходять цікаві композиції для оздоблення будинку. Багато виглядає часткова вишивка, площа картини велика, а кількість хрестиків, якраз для новачка. Під силу і стильно.

Виробник та комплектність

Визначились із розмірами? Тоді вибираємо фірму-виробника, чий набір стане першим у вашій колекції. Зарубіжні та вітчизняні компанії, що випускають товари для рукоділля, пропонують величезний асортимент схем, журналів та готових наборів для вишивання. При покупці беріть за основу співвідношення ціни та якості товару, звертайте увагу на його комплектність. Найкращі варіанти в нашій країні у цьому сенсі пропонує відомий інтернет-магазин Берегіня. Хороший набір для вишивання це:

  1. Схема.
  2. Основа для вишивки.
  3. Голка, п'яльці, нитки для вишивання.
  4. Фото готової роботи.

Це повний набір, маючи який можно створити справжній шедевр рукоділля. Як то кажуть, було б бажання та натхнення.