Енергоаудит – це обстеження конструктивних елементів та інженерних систем будівлі, аналіз споживання енергетичних ресурсів та їх ефективного використання, а також надання рекомендацій щодо необхідності впровадження першочергових енергоефективних заходів.

Енергетичний аудит – це саме та процедура, яка дасть відповідь на багато питань, з якими доводиться стикатися під час експлуатації будинків, офісів, готелів, ресторанів та інших приміщень.

З чого складається енергоаудит?

Енергоаудит проводиться з метою встановлення ефективності використання енергетичних ресурсів та розробки економічно обґрунтованих заходів щодо зменшення їх споживання. Іншими словами, йдеться про визначення шляхів підвищення енергоефективності будівель різного призначення – від житлових будинків до підприємств різних галузей. Проведення такої оцінки дозволяє з’ясувати, наскільки ефективно споживається енергія в будівлі чи на підприємстві, а також визначити, де і чому відбуваються її надлишкові втрати. На підставі ідентифікації проблеми фахівець з аудиту розробляє відповідні рекомендації, які необхідно виконати для підвищення енергоефективності та зменшення втрат енергії в будівлі.

Крім того, він визначає пріоритетність впровадження енергоефективних заходів на основі капітальних інвестицій та терміну окупності. Проведення енергоаудиту дозволяє отримати рекомендації щодо впровадження системи енергоменеджменту.

Основними етапами проведення енергоаудиту є:

  • попередня безкоштовна консультація щодо визначення завдань та глибини енергетичного обстеження та вартості робіт;

  • наступний етап – надання замовнику анкети та її заповнення;

  • виїзд спеціаліста для ретельного аналізу будівлі:огляд огороджувальних конструкцій (стін, вікон, стелі, підлоги), діагностика інженерних систем (опалення, гаряче водопостачання, освітлення, вентиляція та інші), перевірка системи обліку електроенергії;

  • далі фахівець витрачає час на обробку результатів та надання рекомендацій щодо енергозбереження;

  • надання звіту про обстеження та діагностику будівлі із забезпечення різноманітних енергозберігаючих заходів.

Варто зазначити, що в більшості випадків після детального енергоаудиту енергоаудитор надає програму без значних інвестиційних заходів – що є приємним бонусом.

На вартість енергоаудиту впливають:

- характеристики будівлі (площа, об'єм тощо)

- кількість інженерних систем;

- кількість витраченої енергії.

Що таке енергетичний сертифікат

Сертифікація енергоефективності – вид енергоаудиту, при якому проводиться аналіз інформації про фактичні або проектні характеристики елементів конструкцій та інженерних систем. Він оцінює відповідність розрахункового рівня енергоефективності встановленим мінімальним вимогам до енергоефективності будівель.

Сертифікація енергоефективності проводиться відповідно до вимог Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

За результатами сертифікації видається сертифікат енергоефективності будівлі.

Сертифікат енергоефективності – це електронний документ встановленого формату, який вноситься до державної бази даних. Він містить показники та клас енергоефективності будівлі, рекомендації щодо мінімізації втрат теплової енергії у встановленому законодавством порядку та іншу інформацію про будівлю.

Наша компанія StoreHouse пропонує такі послуги:

Усі види енергообстеження.

Обстеження конструкцій за допомогою тепловізора для виявлення місць значних тепловтрат.

Вимірювання термічного опору стін і дахів для перевірки відповідності діючим стандартам.

Вимірювання рівня освітленості приміщень на відповідність діючим нормам.

Вимірювання температури, вологості та рівня вуглекислого газу в приміщеннях та перевірка їх відповідності санітарним нормам.

Виявлення протікання труб теплої підлоги за допомогою тепловізора.

Вимірювання фаз в електрощиті за допомогою електричного аналізатора для визначення рівномірності/нерівномірності розподілу фаз і рівнів напруги під час пікових навантажень.