Автобуси використовуються в Україні широко і користуються високою популярністю, як для переміщень по країні, так і за кордон. Є лінії далекого прямування, що з'єднують міста та селища країни, а також закордонні маршрути. Автобус з України до Нідерландів, наприклад, має досить напружений розклад і цей маршрут користується великим попитом.

Напрямки закордонних маршрутів

Центром діяльності в Україні є Київ, столиця, з якої можна дістатися будь-якої частини країни. Іншими важливими містами як центрами автобусної діяльності є:

 • Дніпро;
 • Запоріжжя;
 • Кривий Ріг;
 • Житомир;
 • Вінниця;
 • Львів.

Пасажирські перевезення з України до Європи компанією Світ комфортних перевезень здійснюється зі станцій, зазвичай розташовані в центрі саме цих міст. Автобусна мережа в Україні розвивалася під час радянської окупації, як зараз говорять, коли потяги з'єднували лише великі міста, а це означало, що люди не могли дістатися невеликих місць та ізольованих пунктів призначення (наприклад, на роботу). Ситуація змінилася у 1990-ті роки з частковою лібералізацією ринку та масовою автомобілізацією країни.

Автобусні перевізники в Україні та за кордон

Великий вибір автобусних перевізників в Україні забезпечує низькі ціни та відмінну мережу стикувань. Український ринок автобусних перевізників дуже різноманітний - на заході країни переважають великі перевізники, які пропонують велику кількість автобусних маршрутів, наприклад, до кордону з Євросоюзом та далі. У свою чергу, на сході України ринок перевізників дуже фрагментований і обслуговується в основному українськими перевізниками, які займаються міжнародними пасажирськими перевезеннями. Міжнародні автобусні перевезення працюють краще, ніж внутрішні перевезення. Україна має дуже добрі зв'язки з європейськими країнами, у тому числі з:

 1. Францією.
 2. Польшею.
 3. Німеччиною.
 4. Угорщиною.
 5. Словатченою.

Автобус з Нідерландів в Україну також курсує постійно та користується у пассажирів великим попитом. Одна з найбільших в Україні автобусна компанія Світ комфортних перевезень є лідером ринку як на регіональних, так і міжнародних маршрутах до України та з неї.

Якість автобусних перевезень в Україні

Якість автобусів та сервісу в Україні залежить від компанії та відстані, але загалом автобуси у хорошому стані та оснащені кондиціонерами. Автобуси компанії Світ комфортних перевезень на міжнародних маршрутах мають телевізори, туалети, зони відпочинку, а іноді є можливість купити їжу та напої.