Коли людина займається пошуком роботи незалежно від вакансії, важливо приділяти увагу кожній деталі. І грамотно складене резюме вирішує багато чого. Тому тут важливо взяти до уваги кожну дрібницю.

Що писати в резюме про себе

Багато кандидатів прагне показати себе найкращим чином, роблячи перш за все акцент на власних особистих якостях. Але спеціалісти вважають, що ця стратегія є не зовсім вірною. Варто більше зупинитися на досвіді роботи за цією або аналогічною спеціальністю та вказати про досягнуті успіхи якщо такі були.

Ось ще один момент який слід взяти до уваги. Значна частина надісланих резюме попередньо обробляються за допомогою певних комп’ютерних програм які звертають увагу на ключові слова та фрази. Тому за можливості у резюме доцільно вказати ти з них, які пов’язані з вакансією.

Ще декілька фраз може мати приблизно такий зміст:

  • не лякають термінова або рутинна робота;
  • підтримую інновації та відкритий до них;
  • здатен приймати одноособові рішення але віддаю перевагу командним зусиллям.

Також не завадить зазначити про важливість дружньої атмосфері в колективі. Теж саме стосується також діючій в компанії корпоративній культури.

Особливості складання резюме у IT

Ця галузь розвивається дуже стрімкими темпами. Відтак тримається стабільний та високий попит на фахівців з високим рівнем оплати праці. Тому у заповненні відомостей про себе в резюме є певні тонкощі.

Спочатку треба стисло написати основну інформацію про досвід роботи та кваліфікаційні навички. Потім потрібно вказати ті завершені проекти які так чи інакше стосуються діяльності майбутнього роботодавця.

Не слід також забувати про ключові слова, які присутні у тексті оголошення про вакансію. Їх бажано вказати але без зловживань.

Поради фахівців

На сам кінець буде доцільно навести певні поради від HR-фахівців. Вони не будуть зайвими незалежно від посади, яку прагне зайняти претендент.

По-перше слід вказувати про досвід роботи безпосередньо пов'язаний з вакансією. Інші напрямки краще за все не згадувати. Якщо мова йде про попередні досягнення, варто підкріпити їх цифрами (наприклад, зростання продаж на певний відсоток).

Не слід занадто багато зазначати основних особистих якостей. Цілком достатньо буде лише 5.

Ну і резюме повинне виглядати структурованим з наявністю відступів, списків, абзаців. Адже суцільний текст вкрай важко сприймається та опрацьовується.