Складно посперечатися з тим фактом, що диван є одним із найважливіших елементів в інтер'єрі будь-якої сучасної квартири. Ним користуються всі члени сім'ї, на ньому приймають гостей, влаштовують довгі сімейні посиденьки. У зв'язку з цим покупка дивана має бути відповідальним заходом, заснованим не лише на оцінці зовнішніх якостей меблів, але ще й функціональності, практичності. Сучасні виробники меблів випускають широкий асортимент диванів, що відрізняються конструкцією, дизайном, якістю, використовуваними матеріалами. Досить часто навіть досвідченому користувачеві складно зробити правильний вибір, який зрештою відповідатиме співвідношенню ціни та якості. Про те, на що орієнтуватися при покупці, йтиметься у цій статті.
Які критерії визначають якість дивану?
Навіть якщо ви не фахівець, що працює в меблевій індустрії, диван купити можна буде професійно та вигідно, дотримуючись основних рекомендацій від експертів. Якість меблів можна визначити орієнтуючись на кілька її ключових параметрів.
Зовнішній вигляд
Багато в чому якість виробу визначає оббивка. Найкраще якщо нею є щільна зносостійка тканина, що запобігає забрудненню шляхом проникнення вглиб волокон пилу. Можна орієнтуватися на оббивку з:
- флоку;
- гобелена;
- мікрофібри;
- штучної замші.
У продажу є також м'які меблі зі спеціальною обробкою, що має вологовідштовхувальні властивості - скотчгард, тефлон. Деякі сучасні матеріали мають бар'єрну структуру - габардин, флок. Оптимальний варіант, якщо матеріал поєднує штучні та натуральні волокна. У елітній продукції вартість дивана може на 75% складається із ціни тканини оббивки.
Обов'язково потрібно звернути увагу на шви оббивної тканини, вони повинні бути рівними, не мати ниток, що стирчать, стібки обов'язково однакового розміру. Якісна продукція характеризується добре натягнутою та закріпленою оббивкою. Стики між елементами не повинні становити понад 5 мм. Механізми працюють плавно, всі елементи кріплення виконані в одному кольорі, закріплені міцно.
Конструктивне виконання
У зв'язку з тим, що на каркас припадають високі навантаження, хорошими варіантами є дерев'яні, металеві конструкції. Якщо говорити про дерево, то найчастіше каркас виготовляють із:
- бука;
- дуба;
- червоне дерево.
Доступнішим варіантом може бути ДСП, оброблена спеціальним складом.
Вибір наповнювача багато в чому визначається функціональним призначенням. Якщо він призначений для сну, краще розглядати варіанти з пружинами або латексною основою. Меблі для прийому гостей можуть мати наповнювач із ППУ високої щільності.
Останнім часом великою популярністю почали користуватись дивани-трансформери. Вибір механізму трансформації повинен бути заснований на призначенні, оскільки диван у спальні буде розкладатись щодня, що потребує високої зносостійкості механізмів. Найвитриваліші - єврокнижки, книжки, акордеони.
Варто брати до уваги додатковий функціонал, яким можуть бути ящики, ніші для зберігання речей. Завдяки їм можна підвищити функціональність, суттєво розширити сферу застосування.
Який диван потрібний для приміщення?
Якщо диван планується встановити в спальні, то спочатку необхідно звернути увагу на розміри спального місця, наповнювач, оскільки від цього залежатиме якість сну. Механізм трансформації має бути гранично простим, надійним, розрахованим на високі навантаження.
Диван в дитячу повинен витримувати всілякі тести від найменших членів сім'ї, тому особливу увагу потрібно приділити міцності конструкції, стійкості до вологи, механічних ушкоджень, тканині оббивки.
Диван на кухню, як правило, має компактні розміри, оббивкою є тканина, розрахована на вологе чищення. Високу функціональність мають кутові дивани, оскільки займають мінімум місця. Купити кутовий диван варто для того, щоб раціональніше використовувати вільний простір.
У вітальню можна встановити навіть габаритні меблі з глибокими сидіннями, оснащені спинкою, підлокітниками. Кількість місць залежить від того, наскільки часто ви приймаєте гостей, в якій кількості.