Студенти із ТОТ та переселенці можуть перевестися з контракту на місця державного замовлення в закладах фахової передвищої та вищої освіти. 

Як це зробити, розповіли в Мінреінтеграції.

Так, право перевестися з контрактної форми навчання на бюджетну мають студенти:

які проживають на ТОТ, на території громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають у тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) на території громад, що станом на 15 жовтня відповідного року включені до переліку, затвердженого Мінреінтеграції;
які виїхали з таких територій;
діти загиблих захисників України;
учасники бойових дій і їхні діти;
особи, що отримали інвалідність внаслідок війни, та їхні діти.
Це стосується студентів, які були зараховані на контракт до 2021 року включно або здобувають такий ступінь освіти вперше.

Необхідні такі документи:

Витяг з реєстру територіальної громади.
Він має підтверджувати відомості про місце проживання (перебування) особи станом на 24 лютого 2022 року або містити інформацію про задеклароване/зареєстроване місце проживання (перебування) чи про зняття з нього на підставі відомостей ДМС.

Документ про освіту, здобуту в закладі, який розташований на території відповідних територіальних громад.
Він може стати у нагоді, якщо інформації у згаданому реєстрі немає або місце проживання знято з реєстрації до 24 лютого 2022 року.

Треба звернутися із заявою до керівника свого закладу освіти. Виш здійснює верифікацію поданих документів і вносить інформацію про студента до Єдиної державної електронної бази з питань освіти в модулі «Здобувачі освіти».

Зверніть увагу, що переведення на місця державного замовлення студентів, дані про яких внесуть до ЄДЕБО після 15 листопада, може бути здійснено у 2023 році.

Переведення здійснюватимуться за рахунок невикористаних місць державного замовлення у 2022 році, а також наявності вакантних (вивільнених) місць. За відсутності останніх можливе збільшення обсягу державного замовлення.

Якщо у закладі є студенти зазначених вище категорій, керівникам закладів забороняється самостійно без дозволу відповідного держзамовника переводити студентів інших категорій на вакантні місця державного замовлення.