СБУ викрила на колабораційній діяльності понад 20 освітян з Луганщини, які співпрацюють з росіянами, передає прес-служба відомства.

Серед колаборантів – очільники окупаційних «отделов образования», директори шкіл та ліцеїв, педагоги, які вводять у навчальних закладах окупаційні освітні стандарти. Утім, нерідко призначенці окупантів взагалі не мають жодного стосунку до педагогіки.

Так, задокументовано, що посаду начальниці так званого відділу освіти в Окупованому Сєвєроонецьку отримала 54-річна жінка, яка до війни очолювала господарчу групу в управління освіти Сєвєродонецької ВЦА. Її син воював проти України у складі терористичних НЗФ, а сама вона відкрито висловлювала проросійські погляди.

Так званий відділ освіти в окупованому Новопскові очолила 36-річна юристка пенсійного фонду. Вона активно переводить освіту на Новопсковщині на російські рейки, організувала поїздку місцевих вчителів на «курси перепідготовки» до Воронежа.

А на чолі «отдела образования Новоайдарского района лнр» нині перебуває колишня головна спеціалістка відділу освіти Новоайдарської селищної ради.А у Сватовому посаду очільниці окупаційного «районо» добровільно посіла заступниця директора школи-інтернату.

62-річна директорка гімназії у Станиці-Луганській веде російську пропаганду серед школярів і активно співпрацює з чиновниками країни-агресора, у т.ч. з представниками правлячої політсили «Единая Россия».

Ця «педагогиня» встигла раніше «зарекомендувати» себе перед окупантами. У 2018 році вона отримала судимість за організацію антиукраїнського «референдуму».

67-річна депутатка Щастинської районної ради 8 скликання погодилася на пропозицію окупаційної влади викладати дітям історію (звичайно ж у російській версії) в одній зі шкіл Новоайдара. В інтерв’ю російським телеканалам «історикиня» закликала не навчатися в українських навчальних закладах.

Ще одна освітянка - із Старобільського району прийняла від окупантів посаду директора однієї з Новопсковських шкіл. «Директорка» дякувала країну-терориста за надання російських підручників та сприяння у переведенні навчального процесу на російські стандарти.

Цим та іншим особам повідомлено про підозру в колабораційній діяльності за ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Матеріали завершених справ уже скеровано до судових інстанцій.