У рамках обміну полоненими між Україною та Росією було повернуто 215 наших військових, серед яких - 108 бійців "Азову".
Як заявив президент Володимир Зеленський, підозрюваного у державній зраді Віктора Медведчука обміняли 21 вересня на понад 200 українських військовослужбовців.
"Думаю, ми Медведчука могли обміняти на одного нашого азовця і героя в принципі, а те, що повернули таку кількість, бо це дійсно є за що сьогодні всій державі, вибачте, випити", - сказав глава держави.
Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими опублікував повний список осіб, яких вдалося повернути з російського полону в результаті обміну 21 вересня.
Документ оприлюднено на сайті штабу.
"Зусиллями Президента України Володимира Зеленського, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими додому повернулися 215 наших оборонців", - ідеться в повідомленні штабу.
Зазначається, що серед українських воїнів, яких вдалося визволити з полону держави-агресора, — Герої України Денис Прокопенко (“Редис”) — командир Окремого загону спеціального призначення “Азов”, Євгеній Бова — командир Першого окремого батальйону морської піхоти, Лев Пашко — командир роти “Азову”.
Звільнено з полону також Сергія Волинського (“Волину”), в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти, Святослава Паламара, заступника командира полку “Азов” по роботі з особовим складом, Дениса Шлегу, командира 12-ї бригади оперативного призначення ім. Дмитра Вишневецького, Олега Хоменка, командира комендантської роти, який безпосередньо здійснював командування обороною “Азовсталі”, Дмитра Козацького, старшого солдата, фото та відео якого з “Азовсталі” облетіли весь світ.
Додому їде також знаменита “Пташка” Катерина Поліщук — парамедик-доброволиця Національної гвардії України, яка своїм співом підтримувала бойовий дух воїнів у підземеллях “Азовсталі”.
Повертається Мар’яна Мамонова, 30-річна військова лікарка, капітан медичної служби, чка перебуває на останніх місяцях вагітності.
Серед звільнених — військовослужбовці НГУ, ВМС України, ЗСУ, ДПСУ, ТрО, НПУ, СБУ, Держмитслужби та ДССТ, а також двоє цивільних.
За даними штабу, 124 захисники, звільнені з полону, належать до офіцерського складу, 89 — до рядового й сержантського складу.
"Цей обмін є найбільшим з 24 лютого. На звільнених захисників та захисниць чекає процес реабілітації, адаптації, відновлення та лікування. Україна робить усе можливе, щоби всі наші воїни якнайшвидше повернулися додому", - додали у Координаційному штабі.