Громадяни України, які залишаються на тимчасово окупованих територіях, повинні уникнути участі у так званих "референдумах"

Про це під час прес-конференції у Жешуві (Польща) заявила віце-прем'єр, міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ірина Верещук, передає "Укрінформ".

За її словами, є можливість уникнути "референдумів" і виїхати з окупованих територій. Вона повідомила, що, наприклад, через Василівку Запорізької області зараз щодня виїжджають, в середньому 1,2-1,6 тис. людей."

“Якщо ми говоримо про “референдум”, який мені ніколи не визнаємо, то я настирливо рекомендую уникати будь-яких контактів з окупантами: роботи у дільничних комісіях, спостерігачами, роботи за певну плату", - підкреслила Верещук.

Вона додала, що за це за українським законодавством передбачена кримінальна відповідальність.

Віце-прем'єр повідомила, що до українців на окупованих територіях доводиться інформація, як діяти у випадку намагання окупантів примусити українців взяти участь у "референдумах".

"Якщо вас попереджають, що прийдуть зі скриньками для голосування, то треба змінити місце проживання, принаймні на час “референдуму”. Якщо до вас подзвонили, то потрібно не давати своїх даних, оскільки ворог використовуватиме списки", - зазначила Верещук.

При цьому вона додала, що якщо людина не піде на "виборчу дільницю", але окупанти використають списки з її прізвищем, то вона покарана не буде. Однак, якщо буде добровільна участь у "референдумі", то за українським законодавством таку особу чекатиме покарання.