Малозабезпечена сім’я — це сім’я, яка з поважних або незалежних від неї причин має середньомісячний сукупний дохід, нижчий від прожиткового мінімуму.

Про те, які саме родини та скільки грошей можуть отримати, розповів юрист на телеграм-каналі "Юридична допомога "Право на Захист"". 

Право сім’ї на цю допомогу залежить не лише від доходів, але і від її майнового стану, зайнятості працездатних членів сім’ї та інших факторів.             

За словами юриста, державна соціальна допомога призначається і виплачується малозабезпеченим сім’ям, які постійно проживають на території України та з поважних або незалежних від них причин мають середньомісячний сукупний дохід менший від прожиткового мінімуму для сім’ї.            
            
Допомога призначається на шість місяців з місяця звернення за її призначенням.          
            
Розмір виплат визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім’ї та її середньомісячним сукупним доходом. До стабілізації економічного становища в Україні розмір державної соціальної допомоги визначається з урахуванням рівня забезпечення прожиткового мінімуму. Рівень забезпечення прожиткового мінімуму встановлюється виходячи з можливостей Державного бюджету України і затверджується одночасно з прийняттям закону про Державний бюджет України на відповідний рік.            

Розрахунок відбувається на підставі довідки і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням допомоги по малозабезпеченості.      

Для обчислення доходу, відповідно до методики розрахунку та перевірки на наявність обмежень щодо призначення допомоги для малозабезпечених осіб, необхідно звернутися до УСЗН за місцем фактичного проживання.             

Необхідні такі документи:
- документ, що посвідчує особу уповноваженого представника сім’ї;
- довідка про склад сім’ї;
- декларація про доходи та майно осіб, які входять до складу сім’ї (заповнюється на підставі довідок про доходи кожного члена сім’ї);
- довідка про наявність та розмір земельної частки (паю).