Судитимуть заочно колишню суддю апеляційного суду Луганщини – "заступника голови" так званого "верховного суду ЛНР", яка вже вісім років служить окупантам. Про це повідомляє прес-служба Луганської обласної прокуратури.

За даними слідства, у 2014 році діюча суддя Апеляційного суду Луганської області зрадила присязі та почала співпрацювати з окупаційною адміністрацією.

Суддя-зрадниця увійшла до складу робочої групи з розроблення так званого "законодавства ЛНР", яке містило імплементовані норми законів РФ. Співавтор ряду псевдозаконопроєктів "ЛНР": "цивільного кодексу", "цивільного процесуального кодексу", "земельного кодексу" та "сімейного кодексу", пізніше легалізованих на тимчасово окупованих територіях Луганщини.

У 2018 році жінка обійняла посаду "судді верховного суду ЛНР", а згодом отримала повноваження "заступника голови" суду. Наразі зрадниця забезпечує функціонування незаконно створених органів судової влади та найвищої судової установи окупаційної адміністрації, яка допомагає РФ чинити збройну агресію проти України.

Прокурори направили до суду обвинувальний акт стосовно колаборантки за фактом вчинення дій, спрямованих на повалення конституційного ладу, захоплення державної влади, зміни меж території та державного кордону України, державної зради (ч. 3 ст. 109, ч. 2 ст. 110, ч. 1 ст. 111 КК України).

Спеціальне досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося територіальним управлінням ДБР, розташованим у м. Краматорську, оперативний супровід – ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Санкція статтей передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 12 до 15 років з конфіскацією майна.

За даними джерел "Трибуна", мова йде Ніну Кравченко. До війни вона була секретарем палати у цивільних справах апеляційного суду Луганської області. У 2006 їй було присвоєно звання "Заслужений юрист України".