Люди похилого віку часто спостерігаються проблеми з опорно-руховим апаратом чи ослабленість організму. Вони створюють низку проблем. Зокрема людині стає складно самостійно виконувати гігієнічні процедури. Але в цьому йому можна допомогти, оснастивши ванну сучасним медичним обладнанням з урахуванням індивідуальних потреб.

Які пристосування та прийоми здатні зробити ванну кімнату максимально безпечною та функціональною, зручною для людей похилого віку та із захворюваннями опорно-рухового апарату, – читайте далі.

Обладнати ванну кімнату для літньої людини

Душова кабіна чи ванна?

Душова кабіна зручніша для людей старшого віку. Але при цьому важливо врахувати, чи вона має бортики і якої висоти. Якщо в санвузлі стоїть ванна кімната і на найближчий час у планах немає дорогого ремонту, варто максимально спростити в неї вхід. Для цього підійдуть спеціальні сходинки для ванної кімнати. Залежно від площі приміщення та потреб людини, можна вибрати сходи для ванни з поручнем або без.

Табурет чи стілець зі спинкою?

Щоб людині похилого віку було зручно проводити гігієнічні процедури, фахівці рекомендують використовувати стільчик у ванну для дорослих . Щоб він ідеально став у ванній або душовій кабіні, перед покупкою випорожнення треба заміряти їх габарити.

Найчастіше сидіння для ванни для людей похилого віку , а точніше каркас стільця, виготовляється з алюмінію, який не іржавіє. Безпосередньо для сидіння використовують пластик. Медтехніка може мати форму кола чи прямокутника. Завдяки ребристій поверхні людина не зісковзує зі стільця. Для відведення води дошка сидіння на ванну оснащується дренажним отвором.

У продажу також є моделі з U-подібним вирізом у сидіння. Це полегшує купання. Регулювати висоту стільця дозволяють телескопічні ніжки. А щоб вони не ковзали, у нижній частині розташовані наконечники з гуми.

Зручні поручні

Координація рухів із віком погіршується, тому опора під рукою зайвою не буде. На стіні біля ванни можна встановити відкидні, пристінні або поворотні поручні.

Відповідно до місця розташування додатково вони діляться на:

  • прямі;
  • кутові.

За матеріалом, використаним для виробництва, на:

  • пластикові;
  • металеві;
  • сталеві (нержавіюча сталь).

За принципом встановлення на:

  • мобільні на присосках;
  • вмонтовані у стіну.

Так як поручні для ванни будуть служити опорою і необхідні для безпеки, перед покупкою треба переконатися, що вони витримають вагу користувача. Не менш важливою є правильна фіксація виробів, оскільки вона повинна унеможливлювати падіння.

Протиковзні килимки у ванній

З практичних міркувань підлога в кімнаті, як правило, покривається плиткою. Важливо, щоб вона не була слизькою. Але навіть у такому разі для літньої людини додатково варто придбати в магазині медтехніки Baldinelli протиковзкий килимок. Тримаються такі вироби завдяки присоскам. Вони не вимагають спеціального догляду, легко миються, не покриваються пліснявою.

Зона туалету

Часто у санвузлах об'єднані зона для проведення гігієнічних процедур та зона туалету. Людині у літньому віці складно сідати і вставати, нагинатися. Тому йому підійде унітаз, що розташований на зручній висоті.

Міняти унітаз на новий не обов'язково. Підлаштувати його під потреби літньої людини допоможуть медичні товари . Насадка для унітазу може бути звичайною або поручнями.

Такі нехитрі способи дозволять вам допомогти близькій людині, зробити проведення гігієнічних процедур максимально комфортним.

Можливі протипоказання, проконсультуйтеся з фахівцем