Дитина, яка почувається комфортно на свіжому повітрі – щаслива дитина. Одним із ключових факторів, щоб їй було комфортно, є те, що вона одягнена відповідно до умов. Але знати, як одягнути дитину на вулицю, де погода може швидко змінюватися від спекотної та сонячної до холодної та вологої, не завжди просто, особливо враховуючи те, що дитина може бути не в змозі пояснити, жарко їй чи холодно. Тим не менш, є деякі вказівки та поради від спеціалістів сайту Бебіфешн, які допоможуть одягти дитину для успішного досвіду на свіжому повітрі.
Виберіть синтетичні або вовняні тканини
Для повсякденної прогулянки в приємний сухий літній день бавовняний одяг може підійти. Але для активних пригод або якщо прогноз вимагає дощу та/або низьких температур, одягніть своїх дітей у одяг із синтетики чи вовни. Ці тканини вбирають вологу та швидко сохнуть, завдяки чому дитині буде комфортніше, якщо вона потіє або промокає під дощем чи снігом. Ось коротка довідка про загальний вибір тканин:
- Шерсть: звичайний вовняний одяг іноді може свербіти, але вовняні речі, призначені для прогулянок на вулиці, часто використовують м’яку ультратонку мериносову вовну, яка не свербить, пропускає повітря, вбирає вологу, швидко висихає та стійка до запахів.
- Синтетика (поліестер і нейлон): одяг із синтетики, як-от поліестер і нейлон, як правило, добре відводить вологу та дуже швидко сохне. Це також, зазвичай, доступніше, ніж шерсть, однак, синтетика часто тримає запахи сильніше, ніж шерсть.
- Бавовна: бавовна приємна на шкірі, але зазвичай її слід уникати під час активних прогулянок. Вона дуже довго висихає та є поганим ізолятором, тому, якщо намокнете від поту чи дощу, можете тремтіти годинами.
Одягайте своїх дітей багатошарово
Діти можуть скористатися тією самою стратегією на відкритому повітрі, яку використовуєте,— змішування та поєднання шарів, щоб адаптуватися до змін умов. Простіше кажучи, додайте шари, якщо дитині холодно, і скиньте їх, коли вони нагріються. Ось суть:
- Носіть базовий шар. Це шар нижньої білизни, який відводить піт від шкіри. У холодних умовах цей шар може бути синтетичним або вовняним базовим шаром довгої нижньої білизни, який забезпечує тепло та зберігає шкіру сухою. У теплу погоду базовим шаром може бути синтетична або вовняна білизна і футболка.
- Носіть середній шар. Цей шар зберігає тепло тіла, захищаючи від холоду. Такі речі, як плащі дівчачі та плащі хлопчачі, є звичайними елементами середнього шару. Загалом товщі (або пухкіші) вказують на більше тепла. Наскільки тепло плануєте для свого середнього шару, залежить головним чином від погоди, на яку очікуєте.
- Носіть зовнішній шар. Це шар, який забезпечує захист від вітру, дощу та снігу. Зовнішня оболонка є важливою частиною, тому що коли вітер і вода потрапляють у середні та нижні шари, малюк може серйозно замерзнути. Оболонка, яка є не тільки водонепроникною, але й дихаючою, необхідна для комфорту активної дитини; недихаючі оболонки можуть залишати їх мокрими зсередини назовні, оскільки волога від поту не може вийти.
Те, що дитина має одягнути на вулицю, залежить від багатьох факторів, включаючи вік, рівень активності, особистий обмін речовин, зовнішню температуру, швидкість вітру тощо.