За будівництвом житлових багатоквартирних будинків завжди слідує стадія зведення будівель соціальної інфраструктури. Турбота про соціальні аспекти життя городян є основою містобудівної політики у регіонах та областях. До соціально значимих об'єктів належать:

  1. Дитячі садочки.
  2. Школи.
  3. Поліклініки.
  4. Спортивно-оздоровчі комплекси.
  5. Культурні об'єкти.

Етапи зведення таких будов збігаються з етапами будівництва житлових об'єктів. Основними є проектування та будівництво дитячих садків, а також інших соціальних будівель, але існують і інші стадії. Компанія Architerra Group займається всіма етапами будівництва об'єктів громадського значення: від проектування до введення в експлуатацію. Кожен етап будівництва вимагає грамотного підходу. На першій стадії бере активну участь замовник, адже:

  • обговорюється зовнішній вигляд будівель;
  • показується місце майбутнього будівництва.

На стадії передпроектної підготовки обговорюється концепція. Потім архітектор створює ескіз, що обговорюється із замовником. Після затвердження ескізу до роботи підключаються інженери-проектувальники. Вони ретельно розраховують усі навантаження відповідно до будівельних нормативів та вимог до соціальних об'єктів. Останньою стадією на етапі проектування є експертиза та узгодження проекту з міською владою та муніципальними службами.

Коли проект затверджено, розпочинаються підготовчі роботи на земельній ділянці. Підготовляється майданчик, визначаються субпідрядники. Основна будівельна організація отримує дозвіл на будівництво та починається зведення фундаменту, стін, покрівлі, прокладання інженерних мереж та оздоблювальні роботи. Заключною стадією є введення будівлі в експлуатацію, узгодження документації з відповідними органами, укладання договорів з відповідними ресурсними службами.

ОСОБЛИВОСТІ БУДІВНИЦТВА СОЦ. ОБ'ЄКТІВ

Необхідність будівництва шкіл, поліклінік та дитячих садків очевидна, але не завжди місцевий бюджет має кошти на будівництво інфраструктури. Якщо будівництво житла здійснюється за рахунок грошей пайовиків, то на реалізацію соціальних об'єктів ці гроші використати не можна. Внаслідок цього соціальні об'єкти зводяться в останню чергу, коли будівництво житлових будівель завершено. Такий прийом не дуже подобається девелоперам, тому для обох сторін: держави та приватної будівельної компанії можливий варіант державно-приватного партнерства. У цьому випадку місцеві органи отримують інвестора, а будівельна компанія отримує стабільний довгостроковий дохід та підвищує свій імідж.