Комплексні добрива дуже зручні у застосуванні, оскільки містять відразу кілька поживних елементів, необхідних рослин. Але вони мають і свої мінуси. Давайте вивчимо їх докладно за допомогою сайту Nivaton.com.ua. Людині властиве прагнення оптимізації своїх витрат праці, часу та коштів. Це стосується і дачної справи. Кожному хочеться купити пакет добрива, щоб одразу «нагодувати»:

  • картоплю та капусту;
  • квіти та яблуні.

І добре, щоб такої «їжі» їм вистачило надовго. Та ще й щоб ні собі, ні природі шкоди не завдати. Тому багато хто звертає увагу в садових центрах на комплексні добрива.

Хороше комплексне добриво повинно мати багатий склад, який впливатиме на:

  1. Зростання рослин.
  2. Плодоношення.
  3. Стійкість до хвороб протягом усієї вегетації.

Важливо також, щоб воно не накопичувало у ґрунті шкідливі речовини.

Що таке комплексні добрива

Комплексні добрива представлені на нашому ринку у вигляді сухих та рідких сумішей. Це переважно складні суміші мінеральних добрив, як мінімум, з 2 складових. Здебільшого в склад такого типу добрив входять основні макроелементи – калій, азот, фосфор, а багато збагачені і мікроелементами.

Значення комплексних добрив

Для гармонійного розвитку садово-городнім культурам потрібно отримувати з ґрунту не лише основні макроелементи (азот, калій та фосфор), а й залізо, кальцій, магній, найважливіші мікроелементи. При цьому різні періоди розвитку рослин потреби у тих чи інших елементах харчування різняться.

Сучасні марки комплексних добрив дозволяють як забезпечити рослини комплексним харчуванням, а й враховують їхні потреби у різні періоди їх розвитку. Для дачників випускаються комплексні добрива з маркуванням "весна-літо" або "літо-осінь". Таким чином, зменшуються витрати на проведення агротехнічних заходів відповідно до потреб рослин.

Види та назви комплексних добрив

Формою можуть бути твердими (у вигляді порошку або гранул) або рідкими. Крім мінеральних, комплексне добриво може містити органічні речовини. Складні добрива – це результат хімічної реакції, як у одну молекулу вбудовуються кілька елементів. Тому вони ефективніші. Змішані добрива – результат механічної сполуки кількох макро та мікроелементів. Тому для досягнення гарного ефекту їх вносять у ґрунт строго за інструкцією та переважно в осінній період. Такі комплекси часто складаються з двох компонентів, щоб досягти поставленої мети їх доводиться доповнювати однокомпонентним добривом. кальцій та магній, а окремі та мікроелементи.