Двигун – це один із найважливіших елементів конструкції бензопили. Тому варто розібратися з тим, який бензин можна заливати в бензопилу, з яким маслом змішувати та в яких пропорціях. Пам'ятайте, що від якості заправки залежить продуктивність інструменту та термін його роботи.

Всі двотактні мотори заправляються паливною сумішшю, що складається з певних пропорцій олії та бензину. У 4-тактних моделях олію заливають окремо, тому змішувати нічого не потрібно. У статті ми розглядатимемо лише 2-тактні мотори.

У магазинах, які займаються продажем бензопил, часто можна замовити масло для двотактних ДВС.

Який бензин заливати у бензопилу

Перш за все, прочитайте інструкцію до інструменту, де виробник дає рекомендації щодо палива. Найкращий вибір в Україні - бензин марки А-95. Рекомендується вибирати свіжий бензин із високим октановим числом, високого очищення, без домішок, не етилований. Фахівці з ремонту техніки зазначають, що використання старого палива погіршує тяглові властивості мотора та збільшує нагароутворення. Не купуйте бензин з рук, а олію від невідомих виробників, віддайте свій вибір популярним брендам, які сертифікують свої продукти та дотримуються міжнародних стандартів якості.

63874c780920a.jpg

Як вибрати олію для бензопили

Замовити двотактну моторну олію для двигуна можна тут https://optoweek.com.ua/uk/oliyi-ta-mastyla/dvukhtaktnoe. Також в інструкції до пили будуть рекомендовані виробником марки.

Завдання олії - повноцінне мастило поршневої групи бензоінструменту, незалежно від режиму роботи та сезону, тому обов'язково враховуйте показник щільності олії. Стережіться підробок, це може “вбити” двигун швидше, ніж закінчиться гарантія.

63874bf4d4909.png

Як готувати паливну суміш для бензопили.

Рекомендовані пропорції для приготування паливної суміші наведені в паспорті або інструкції до бензопили. Якщо у вас такої інформації немає, зверніться до продавців у магазині, де було придбано інструмент.

Найпоширеніші пропорції для бензопилу такі: 1:40, 1:50, 1:25 для китайських моделей. Простіше кажучи, на 1 літр чистого бензину використовуємо 20 мл/25 мл олії. Важливо знати, що пропорції різних виробників можуть відрізнятися.

Готувати паливну суміш необхідно у металевій каністрі, а відміряти олію можна медичним шприцом. Термін зберігання готової суміші – до 10-20 днів у сухому, прохолодному та темному місці.

Досвідчені користувачі радять спочатку заливати бензин у суху каністру, а потім додавати туди олію, щоб не виникло проблем при змішуванні. Суміш має бути однорідною.

У бензобак потрібно заливати готову суміш, не варто змішувати її безпосередньо в баку. Найпростіше готувати заправку на одному літрі бензину, так легко відміряти кількість частин.