Однією з популярних систем для додаткового тепла в приміщенні стали нагрівальні мати. Вони використовуються давно, однак розповсюдженість отримали нещодавно, коли осінь та весна стали холодніші, а опалювальний сезон — коротшим. Облаштування теплої підлоги із гріючого мата дає можливість не мерзнути у перехідний період від тепла до зими та назад, коли батареї ще лишаються холодними.

нагрівальний мат

Що таке та як працює нагрівальний мат для теплої підлоги?

Мати для підігріву підлоги представляють собою гріючий кабель, яких зигзагами розкладений та зафіксований на спеціальній сітці з певним кроком. Таке розміщення дає можливість придбати мат з уже розрахованою потужністю та значно пришвидшити монтаж.

Укладають нагрівальний мат під ламінат, паркет, кахель, а іноді під лінолеум, якщо облаштовується тонка стяжка. Вони бувають у двох варіантах: базові та карбонові. В обох використовуються саморегулюючі стрижні. Розміщують мати на рівній чорновій підлозі. Також можна укладати їх в клей для кахелю або тонку стяжку. При заповненні 60-70% площі кімнати при температурі на вулиці вище 0 градусів в приміщенні мати забезпечуватимуть комфортне тепло та поступово прогріють усю товщу повітря. Більшість відомих виробників, які застосовують надійні та сучасні технології, гарантують, що такая система підігріву працюватиме щонайменше 5-20 років. Серед найкращих брендів варто виділити Ensto, Nexans, Woks, Profitherm, Comfort Heat.

Мат для підігріву поверхоть зазвичай роблять із резистивного дроту. Між його витками витримують однакову відстань, щоб попередити ефект теплової зебри. Чем менший крок, тим більша потужність на 1 м2 мату. Це сприяє і більш ефективному нагріву підлогового покриття.

Зазвичай у кабелі передбачено одно або дві жили, що принципово впливає на метод його підключення. Висота нагрівального настилу буває від 3 до 10 мм — залежить від товщини дроту. За матеріалом існує два різновиди:

  • З ніхрому. Більш розповсюджений для теплового оснащення. Забезпечує високий опір у провіднику, завдяки чому і виділяється велика кількість теплової енергії.
  • З алюмінію. Його використовують рідко, адже він потребує більшої потужності та споживає значно більше напруги для того, щоб згенерувати стільки ж тепла, як ніхром.

Структурно електричні нагрівальні мати бувають двох типів:

  • Кабельні. Саме вони описані вище. На армованій сітці витками фіксується дріт. Відстань між його витками завжди має бути однакова. Вона залежить від потужності, яку треба забезпечити на 1 м2, а також від технічних властивостей термокабелю. Цей тип матів підходить переважно для монтажу у стяжку під лінолеум, ламінат, паркет.
  • Карбонові. На сітці фіксуються стрижні замість кабелю. Вони розташовуються паралельно. Коли струм надходить на стрижні, вони генерують інфрачервоне випромінювання, яке нагріває об’єкти, розташовані безпосередньо біля нього. Найкраще використовувати карбонові тонкі нагрівальні мати під кахель. До того ж їх можна монтувати і на стіні.

Незалежно від матеріалу та технічних розрізнень мати постачаються у вигляді рулонів https://electrica-shop.com.ua/mat_nagrevatelniy.

нагрівальний мат фото

Переваги матів для підігріву

Багато користувачів оцінили плюси такого обладнання та розповідають про них в мережі Інтернет у відгуках про нагрівальні мати:

  • Управляти роботою обладнання та регулювати температуру можна за допомогою простого пристрою — терморегулятора. Він може бути механічним із кнопками і тумблером або цифровим з LED-дисплеєм.
  • Ефективно прогріває підлогу, якщо правильно розрахувати потужність нагрівального мату.
  • Прості методи розрахунку потужності та кількості. З цим можна впоратися своїми силами, в тому числі спроектувати схему розміщення смуг сітки.
  • Легко монтувати — достатньо розкласти смуги по термоізоляційній підкладці, зафіксувавши скобами. Також можна розміщувати в рідкій стяжці або клеї для кахелю.
  • Тепло, що генерує дріт, акумулюється у підлоговому покритті, бетонній стяжці чи клейовій основі. Воно довго віддається у приміщення та підтримує комфортний мікроклімат. Якщо використовується термоізолююча підкладка, то час роботи мату скорочується, як і споживання ним електрики, а ефективність обігріву залишається такою ж високою.
  • Не обов’язково монтувати смуги з термокабелем у стяжку — можна розмістити просто на рівній основі.

Обираючи нагрівальний мат під паркет чи ламінат, віддавайте перевагу моделям із потужністю 80-100 Вт/м2. Обов’язково залишайте зазір між стіною та підлоговим покриттям, адже останнє буде трохи розширюватися при нагріванні. Якщо монтувати нагрівальні мати під плитку, варто спочатку розкласти їх, залити клеєм і дати висохнути, а потім зверху укласти кахель звичним способом.