Відправлення різних вантажів може здійснюватись на будь-які відстані – починаючи з кількох сотень кілометрів та закінчуючи тисячами кілометрів від місця навантаження, виробництва продукції. У дорозі вантаж долає бездоріжжя, години простою в пробках і на кордонах, зазнає негативного впливу різких температурних перепадів, підвищеного ступеня вологості. Попри це товар приїжджає акуратно упакованим, зафіксованим на піддоні, не втрачаючи свій товарний вигляд.
Як вдається зберегти вантаж у цілісності та безпеці під час транспортування? Відповідь проста і зрозуміла: використовується спеціальна стрейч плівка.
Що таке стрейч плівка: її особливості
Стрейч плівка є пластиковою плівкою з високими показниками попереднього розтягування, яке називається престрейч. Залежно від цього, який саме тип сировини використали, плівка може розтягуватися на 150-300%. Наприклад, при довжині плівки близько 1 м і з показником престрейч 200% вона може легко розтягуватися до 3 м.
Крім того, цей пакувальний матеріал відрізняється наявністю «пам'яті на розтяг», а значить після розтягу матеріал намагається «повернутися» у вихідне положення, тим самим ще більше закріплюючись на товарі, фіксуючи вантаж. Однак повторно розтягнути плівку до такого максимального стану не вдасться.
Перед тим, як купити стрейч плівку, рекомендується звернути увагу на важливі особливості одного з найпопулярніших пакувальних матеріалів. У такій плівці одночасно поєднується необхідний запас щільності разом із економною витратою.
Машинна плівка: різновиди та застосування
Якісна стрейч плівка Львів може бути використана для ручного чи машинного пакування. Наприклад, масштабні підприємства обирають матеріали для машинного пакування, використовуючи при цьому таке поширене обладнання, як палетайзери.
У цьому випадку застосовують наступні різновиди плівок:
- Плівка з показниками розтягування до 150% – відмінне рішення для машин, в яких не передбачено відповідного механізму. За рахунок помірного ступеня щільності купити стрейч плівку цього типу рекомендується для пакування легких вантажів.
- Матеріал з показниками розтягування від 220 до 250% називається універсальним, а тому може успішно експлуатуватися для різних видів обладнання. Це відмінний варіант для пакування легких вантажів, які транспортуються у картонних коробках, а також для вантажів середньої ваги.
- Плівка з розтягуванням до 220% жорсткого типу застосовується для пакування важких вантажів у палети. Її завдання полягає в одночасному забезпеченні необхідного ступеня щільності з ефектом, що стягує.
- Плівка з розтягуванням від 300% і вище – такий матеріал застосовують на палетообмотувачах, коли потрібна швидка упаковка величезної кількості товарів за короткий проміжок часу. Цей варіант стійкий до проколів, відрізняється еластичними властивостями, високою міцністю.
Таким чином, вдасться підібрати найбільш підходящий різновид, відштовхуючись від особливостей обладнання, що використовується, обороту продукції в цілому.
Вибір плівки для ручної обмотки вантажу
Виробничі підприємства, на яких випускаються невеликі партії товарів, обирають стрейч плівку оптом для обмотки вручну – без застосування відповідного обладнання. Таким чином оператор самостійно упаковує вантаж без експлуатації допоміжних приладів, але при цьому якість упаковки залишається на високому рівні.
Результат роботи: акуратно упакована група товарів, що надійно захищені від негативного впливу підвищеного рівня вологості, пилу, втрати вантажу в процесі його переміщення по складу, транспортування.
Щоб не помилитися з вибором і купити стрейч плівку оптом для ручної або машинної обмотки, необхідно врахувати наступні критерії:
- Оптимальна довжина, ширина рулону.
- Товщина матеріалу.
- Вага втулки.
- Вага всього рулону.
Від показників товщини залежать подальші експлуатаційні особливості цього популярного пакувального матеріалу. Наприклад, для звичайних вантажів застосовують плівку товщиною 17 мікронів, для вантажів великих габаритів і з гострими кутами – 20 мікронів, а для важких та твердих вантажів – 23 мікрони.