Мрієте про  будинок, зведений за вашим проектом і “під себе”? Хочете змінити місце проживання і “звити гніздечко” у приватному секторі? Найперше, з чого варто почати, — це купівля земельної ділянки.

Щоб купити землю під будівництво, треба уважно та детально спланувати угоду: від вибору наділу — до перевірки документів і підписання договору купівлі-продажу.

Знайти земельну ділянку під будівництво, зокрема у Львівській, Івано-Франківській, Закарпатській, Тернопільській та інших областях України, можна на сучасному сайті з пошуку нерухомості Flombu.com.

Що важливо при виборі земельної ділянки під забудову

1. Визначте цільове призначення землі
Обміркуйте, для чого саме хочете купити земельну ділянку: пуд  будівництво житлового будинку, дачі чи комерційної нерухомості. Це сформує вимоги до земельного наділу: тип, розташування, розміри тощо.

2. Вивчіть ринок землі у конкретному регіоні
Дослідіть ринок нерухомості в районі, де ви розглядаєте покупку ділянки. Це допоможе зрозуміти цінову динаміку та реальну вартість землі.

3. Сформуйте бюджет
З’ясуйте, скільки грошей потрібно, щоб купити ділянку. Врахуйте не тільки вартість землі, але і додаткові витрати (юридичні послуги, податки тощо).

4. Вивчіть природні особливості землі
Дізнайтеся про характеристики земельної ділянки, такі як розмір і форма, осілість ґрунту, рельєф, глибина залягання ґрунтових вод.

5. Проаналізуйте доступ до комунікацій
У виборі ділянки під забудову важлива перспектива приєднання до систем комунікацій (електрика, вода, газопостачання, каналізація тощо) і можливість отримати дозвіл на будівництво житлового чи комерційного об’єкта.

6. Окресліть перспективу будівництва
Розгляньте, чи відповідає конкретна ділянка вашим планам на забудову: розташування майбутньої будівлі (і основної, і додаткових), планування й облагородження подвір’я тощо.

7. Перевірте правовий статус ділянки
Перед купівлею земельної ділянки важливо з’ясувати, чи є у продавця право власності на наділ, чи, бува, немає обтяжень або судових позовів щодо користування ділянкою. Зверніться до місцевих органів влади або юристів, щоб переконатися, що всі правові аспекти земельної угоди дотримано.

8. Підпишіть угоду про купівлю землі
Вирішивши всі питання і узгодивши деталі, укладіть угоду про купівлю-продаж ділянки з власником.

9. Підготуйтеся до будівництва
Отримавши право власності на земельну ділянку, розробіть проект будівництва згідно з будівельними  вимогами. Після отримання всіх необхідних дозволів ви зможете розпочати будівництво омріяного об’єкта на своїй земельній ділянці.