Співробітники СБУ зібрали докази добровільної співпраці з ворогом на тимчасово окупованій території Луганщини ще трьох колаборанток. Зокрема, задокументовано активне розкручування у пропагандистських роликах РФ 19-річної уродженки міста Сватове.

Як передає Укрінформ, про це у Телеграмі повідомляє прес-служба СБУ.

"«Юну Лізу зі звільненого Сватового» намагаються зробити «обличчям» народу Луганщини, який очікував російського «асвабаждєнія». Серед іншого, дівчина знялася у телевізійних проєктах, де: підтримувала окупаційну політику та ведення агресивної війни проти України; закликала допомагати армії країни-агресора у війні; агітувала земляків співпрацювати з окупаційною адміністрацією РФ на захоплених територіях Луганської та Харківської областей", - йдеться в повідомленні.

Як зазначається, ще дві колаборантки встигли довести свою лояльність загарбникам, попрацювавши на так званих "керівних посадах" терористичної організації "ЛНР". Тепер їм доручили встановлення окупаційного режиму на щойно захоплених територіях. Одна раніше працювала в окупованому Краснодонському районі, нині керує «паспортизацією» мешканців Білокураківського району.

Інша колаборантка – "очільниця" так званого "Кремінського району ЛНР", незаконно створеного окупантами на території Сєвєродонецького району Луганщини.

Зловмисниця прибула до Кремінної з тимчасово окупованого Луганська як "кадрове підкріплення". У прес-службі зазначили, що у минулому "регіоналка" була секретарем райради і брала активну участь в антиукраїнських пропагандистських заходах.

Стосовно всіх цих осіб триває досудове розслідування за статтею 111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України. Їм загрожує до 10 років позбавлення волі.