На Луганщині 8 правоохоронцям повідомлено про підозру у держзраді. Ті формують псевдоправоохоронні органи "ЛНР" та обійняли посади на тимчасово окупованій РФ території. 

Про це повідомляє Луганська обласна прокуратура. 

Серед підозрюваних – четверо поліцейських Старобільського райуправління поліції, двоє поліцейських конвойної служби ГУ Нацполіції Луганщини, працівники ТУ Служби судової охорони в Луганській області та Старобільського слідчого ізолятора.

За даними слідства, з початком російської агресії підозрювані зрадили присязі та перейшли на бік ворога. Вони добровільно погодилися на пропозицію окупаційної влади РФ вступити до структурних підрозділів незаконно створених правоохоронних органів.

У захоплених окупантами адмінбудівлях поліції четверо підозрюваних розпочали "службу" у так званому "Старобільському райвідділі внутрішніх справ МВС ЛНР", ще двоє – в окупаційному "Новопсковському райвідділі внутрішніх справ МВС ЛНР". 

Судовий охоронець після проходження співбесіди обійняв псевдопосаду працівника поліції "Міловського райвідділу внутрішніх справ МВС ЛНР". Ще один підозрюваний продовжив "роботу" у так званому "Старобільському слідчому ізоляторі УВП МВС ЛНР".

На займаних псевдопосадах у структурі "МВС ЛНР" підозрювані впроваджують так зване "законодавство ЛНР" та виконують службові обов’язки, покладені окупаційною владою.

Наразі усі фігуранти оголошені у розшук.

Їм загрожує покарання – 15 років увְ’язнення або довічне позбавлення волі, з конфіскацією майна.